PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                    29 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 17.00, w soboty o 8.00. Zapraszamy. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne.

3. Z racji obostrzeń w trwającej pandemii, w naszym kościele podczas nabożeństw może przebywać 35 osób. W związku z tym  łatwo sobie wyobrazić, że tegoroczne roraty nie będą takie same, jak w poprzednich latach. Niemniej zachęcamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w mszach transmitowanych. Podczas każdych rorat będzie do wykonania przez dzieci zadanie w domu.

4. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Uczynimy to podczas mszy św. oraz podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.30.

6. 4 grudnia to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

8. W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Pobłogosławione opłatki tradycyjnie będą roznoszone przez panów z Rady Parafialnej po trzeciej niedzieli adwentu.

9. Przyszła niedziela to także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

10. Przy wyjściu można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. W zakrystii do nabycia kalendarz na nowy rok z portretami papieża Franciszka.

11. Zapowiedzi przedślubne: Grzegorz Dampz i Katarzyna Woźniak Dampz, cyw. zw. Strzebielino.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.