SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                         9 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedzielę po mszy o godz. 10.00, natomiast w tygodniu o godz. 17.30.

2. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Po mszy o godz. 18.00 nabożeństwo z różańcem fatimskim i procesją wokół kościoła, które zakończymy apelem maryjnym. Na nabożeństwo zabierzmy ze sobą świece. Zapraszam również dzieci do niesienia figurki Matki Bożej Fatimskiej oraz feretronu dziecięcego, dzieci fatimskich.

3. Po ustaleniach z rodzicami postanowiliśmy, by uroczystość I Komunii Świętej odbyła się w sobotę 29 maja, w trzech grupach o godz. 10.00 – kl. 3a, 11.30 – kl. 3b i 13.00 – kl. 3c. Uroczystość musi się odbyć z zachowaniem obowiązujących w danym czasie przepisów sanitarnych. Ustaliliśmy również, iż dzieci wezmą udział w mszach w swoich grupach w kolejne niedziele o godz. 12.00. Dziś – kl. 3a, 16 maja – kl. 3b, 23 maja – kl. 3c.

4. Pierwsza spowiedź dla dzieci oraz rodzin w piątek 28 maja. Kl. 3a – godz. 15.00, kl. 3b – 16.00, kl. 3c – 18.30. Spowiedź dla rodzin również w środę i czwartek po mszy wieczornej od godz. 18.30. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. W najbliższą sobotę wyruszymy na szlak pielgrzymkowy do Wejherowa. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Wyjście po modlitwie w kościele o godz. 7.00. Zapraszam szczególnie młodzież do zabrania feretronów, nagłośnienia, krzyża, a także zapraszam osoby, które podjęłyby się utrzymania porządku  i bezpieczeństwa w drodze. Powrót pielgrzymki w niedzielę po sumie odpustowej, która będzie odprawiana o godz. 10.00. Pielgrzymkę pragniemy ofiarować przede wszystkim w intencji o ustanie epidemii. Program uroczystości odpustowych wywieszony jest w gablocie.

7. Bóg zapłać panom za pomoc okazaną w minionym tygodniu w pracach związanych z przewiezieniem drewna z lasu parafialnego, a także za prace wykonane w ogrodzie. Szczególne podziękowania dla Tomasza Wróbla. Bóg zapłać również za ofiary składane w dzisiejszą drugą niedzielę na cele inwestycyjne.

W najbliższym tygodniu będziemy ciąć drewno na opał. Proszę o pomoc w tych pracach pilarzy dysponujących swoimi pilarkami.

8. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Czerwiński, Gowino i Weronika Rychert, Strzebielino; Janusz Kowalewski, Bolszewo i Elżbieta Kobiela, Strzebielino.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.