DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         20 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

Parafia w Górze z okazji święta patrona przeżywa odpust w niedzielę 27 września o godz. 11.30.

2. W środę przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Przed Mszą Świętą spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00, aby wypraszać potrzebne nam łaski.

3. Grupę modlitewną Ojca Pio zapraszam na spotkanie modlitewne po mszy św. o godz. 18.00, a następnie z okazji wspomnienia patrona na spotkanie przy kawie na  plebanii w wigilię wspomnienia, tj. we wtorek 22 września.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (uczniów klas VII i VIII) w środę po mszy św. sprawowanej o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

6. Na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę zebranych zostało 4850 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz za wsparcie remontu na plebanii.

7. W dniach 25, 26 września w sklepach Lewiatan, Biedronka zostanie przeprowadzona przez wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas ogólnopolska zbiórka żywności „Tak pomagam”.

8. Do wieczności odeszła śp. Krystyna Socha, l.62 z ul. Kościuszki 29/3. Różaniec za zmarłą po mszy św. wieczornej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00.